Komunitný deň rodín na Legerského

Pedagógovia a rodičia detí z materských škôl majú často len chvíľkový vzájomný kontakt a nemajú možnosť spoznať sa bližšie a neformálne. Preto sa práve podpora dobrých vzťahov medzi rodičmi, pedagógmi a deťmi stala hlavným cieľom Komunitného dňa rodín. Rodičia – dobrovoľníci z občianskeho združenia Zelená deťom pri materskej škole na Legerského ulici – ho pripravili v spolupráci s poslancom Rudolfom Kusým na 21. septembra 2010. Poďakovanie za finančný príspevok patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju.

„Rodičia pomohli škôlke spôsobom, ktorý bol pre všetkých užitočný a zábavný. Vstupenkou bola aspoň polhodinová pomoc rodiča a s radosťou sa do nej zapojilo približne 50 rodičov, ktorí prišli so svojimi deťmi“, povedala nám riaditeľka spojenej základnej školy Sibírska a materskej školy Legerského, pani Milena Partelová.

Otcovia a mamy pomohli vyčistiť a zveľadiť najmä školskú záhradu, ktorú denne využívajú ich deti. Pri práci sa zoznámili s učiteľmi i medzi sebou navzájom. Či už sa rozhodli pre úpravu areálu materskej školy, opravu bicyklov, maľovanie obruby pieskoviska, prípravu občerstvenia alebo koordináciu športových a výtvarných súťaží, každý si našiel niečo zmysluplné, čím prispel. “Bol to výborný nápad a panovala fantastická nálada,“ zhrnula svoje dojmy mamička Iva Králová a dodala: „Je dôležité, aby sa ľudia aktívne zaujímali o svoje okolie a neboli ľahostajní. Naša komunita to dokázala.”

Deti si užili pohyb na čerstvom vzduchu, radosť zo skákacieho hradu, ukázali zručnosť pri navliekaní korálikov a vyšantili sa na diskotéke. A ešte čosi. Dostali dobrý príklad od tých najpovolanejších.

Zatiaľ nekomentované.

Zanechaj komentár

Musíš byť prihlásený ako na písanie komentárov.