Staňte sa členom

V prípade, že chcete mať prístup do tejto rubriky a ste členom OZ, napíšte na info@zanovemesto.sk a my Vám prihlasovacie údaje zašleme.

Záleži vám na tom, čo sa deje vo vašom okolí? Staňte sa zakladajúcim členom občianskeho združenia Za Bratislavu – Nové Mesto. Váš názor je dôležitý!Momentálne prebieha preregistrácia zakladajúcich členov, aby bolo možné oficiálne zaregistrovať naše občianske združenie. Nemáte zatiaľ členský preukaz? Chcete sa stať naším novým členom?

Postupujte nasledovne:
- prečítajte si STANOVY OZ, aby ste sa oboznámili s cieľmi združenia
- skontaktujte sa s koorinátorom štvrte, ktorý Vám poskytne potrebné informácie (viď rubriku KONTAKTY)
- vyplnené formuláre odovzdáte koordinátorovi, priamo u neho zaplatíte členský príspevok a dostanete preukaz člena združenia
- ročný členský príspevok je 10€. Pre študentov, dôchodcov, matky na materskej dovolenku, či obyvateľov v horšej sociálnej situácii je výška stanovená na 5 €.

1. Účelom založenia občianskeho združenia je ochrana životného prostredia.
2. Predemtom činnosti združenia je:
a) zastupovať, presadzovať, reprezetnovať a ochraňovať záujmy a potreby obyvateľom Mestskej časti – Nové

Sme obyvatelia mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. Každý z nás má svoju prácu, svoje problémy, ale trápi nás aj neuspokojivý stav vecí okolo nás. Hoci sme sa združili predovšetkým kvôli výstavbe, vidíme veľa ďalších problémov. Nečistota, stav škôl či škôlok, neupravené parky a miznutie zelene…

Ale nielen to. Sme presvedčení, že SAMOSPRÁVA znamená, že si obyvatelia obce, či mesta majú spravovať svoje veci sami. Samospráva nemá a nesmie byť len ďalšou vrchnosťou. SAMOSPRÁVA SME TOTIŽ MY VŠETCI, nie len poslanci, pracovníci úradu, starosta.

My, obyvatelia, máme právo spolurozhodovať o budúcnosti okolia našich domov. Spolurozhodovať o rozvoji našej štvrte. O tom, či a kde sa môžu stavať bytové domy, ihriská, kde bude park či obchod.

Zatiaľ to tak nie je. Ale dá sa to. Za predpokladu, že sa staneme pre mesto a mestskú časť partnerom. A to dokážeme, len ak budeme mať svoje ciele, ktoré budeme realizovať. Ak sa spoja všetci, ktorým prekáža súčasná situácia alebo sú dostatočne jasnozriví, aby videli, že treba konať predtým, než príde investor so svojim plánom.
Niektorí môžu vyjadrovať skepsu, ale skúsenosti z celej Bratislavy hovoria jednoznačne. Ak sa nezaujímame o dianie okolo seba, všetko, ale naozaj všetko môže byť a spravidla aj je oveľa horšie. Pozrite na OBYDICK…
Chceme vás preto vyzvať, aby ste sa pridali a stali sa spolu s nami jedným zo zakladajúcich členov občianskeho združenia ZA BRATISLAVU – NOVÉ MESTO. Chceme osloviť všetkých, ktorí nechcú len rozprávať, ale aj pomôcť. Niekto radou, ďalší účasťou na protestnom zhromaždení, či listom, ktorý napíše tam, kde bude treba, iný roznesením letákov. Ozvite sa. Lebo dvaja – traja, ktorí vidia a upozorňujú na problémy sú nespokojenci. Problémisti. Ale dvesto – tristo ľudí, ktorí sa vedia zorganizovať (nie len podpísať nejakú petíciu) je už silou, s ktorou treba rokovať.