Trápi nás, ako vyzerá park na Račianskom mýte

V 18 storočí starousadlíci vybudovali na poliach a vinohradoch predmestie Blumentál, kde postupne vyrástla fara a dva cintoríny. V 60. rokoch 20. storočia cintoríny zrušili a v roku 2000 po úprave priestorov samospráva sprístupnila verejnosti centrálny park – park na Račianskom mýte. Dnes je jedným z mála zelených miest v Bratislave a jeho bohatú históriu parku pripomína ja osadená tabuľa.

Hoci park prešiel kompletnou rekonštrukciou, osadila sa zeleň, vybudovala zámková dlažba a vznikli tu herné prvky pre deti, park by mohol vyzerať aj lepšie. Pozemky pod parkom vlastní cirkev a v súčasnosti je starostlivosť oň minimálna. Navyše sa park stal miestom, kde sa stretávajú bezdomovci a asociáli. V minulosti sa intenzívne diskutovalo o tom, že na mieste parku vyrastie polyfunkčný súbor Park Projekt. Hoci diskusia v súčasnosti neprebieha, reálna hrozba výstavby pretrváva.

Začiatkom augusta 2010 sme sa, členovia OZ Za Bratislavu – Nové Mesto stretli a začali debatu o tom, ako by mohol park na Račianskom mýte vyzerať. Dohodli sme sa, že v septembri začneme verejnú diskusiu, ktorej výsledkom budú konkrétne architektonické návrhy. K týmto návrhom sa budú môcť všetci vyjadriť, pretože od nás závisí, ako park na Račianskom mýte zmeníme.

Zatiaľ nekomentované.

Zanechaj komentár

Musíš byť prihlásený ako na písanie komentárov.