Územný plán zóny Horný Kramer

Ak vás zaujíma, čo sa deje vo vašom okolí a ako sa k občanom stavia miestna samospráva, potom možno viete, že na Kramároch (v zóne Horný Kramer) si obyvatelia doslova vybojovali opätovné prerokovanie územného plánu. Miestny úrad urobil príliš málo pre informovanosť ľudí a boli nutné petície, listy a sťažnosti, aby samospráve došlo, že bude musieť počúvať aj hlas zdola.

Uznal snáď niekto chybu a priznal, že lehota na pripomienkovanie bola krátka? To by ste sa mýlili!

Článok „Diskusia o zóne Horný Kramer pokračuje“ v čísle 7-8 Hlasu Nového Mesta uvádza, že podľa hlavného architekta mestskej časti Jaroslava Kocku je 350 pripomienok občanov dôkazom, že občania o dokumente vedeli a boli splnené podmienky zákona. Dovoľujem si povedať, že 350 pripomienok občanov je predovšetkým dôkazom, že samospráva narazila na odpor obyvateľov, ktorí už nie sú ochotní prizerať sa ďalším nezmyselným stavbám a znehodnocovaniu svojho životného prostredia.

Splniť podmienky zákona je príliš málo!

Aj komunisti mali svoje zákony, ktoré dodržiavali, chýbala „len“ etika a morálka. Aj nástenkové tendre sa oháňali splnením podmienok zákona, ale korektnosť, zodpovednosť a slušnosť zostali za dverami. Ak je tu miestna samospráva pre občanov, tak sa musí starať o taký chod vecí, aby 350 pripomienok nebolo potrebných! A zároveň, aby čas na predkladanie pripomienok bol nielen v súlade so zákonom, ale jednoducho dostatočný.

Kramárčania sa odmietli naivne prizerať realizácii plánu, s ktorým nesúhlasia. Jediná cesta, ako presadzovať demokraciu, je nevzdávať sa svojho práva zasahovať do vecí verejných a kontrolovať prácu poslancov i úradníkov.

Zatiaľ nekomentované.

Zanechaj komentár

Musíš byť prihlásený ako na písanie komentárov.