Zuzana Pokovičová – Chcem pomôcť

Do občianskeho združenia som sa rozhodla zapojiť, pretože ako mnohých iných aj mňa oslovili aktivity jeho zakladateľov.

Chcem nielen vedieť, čo sa deje v našej mestskej časti, ale možno to aj trochu ovplyvniť. Všetci by sme sa mali zaujímať o svoje okolie, a nie sa len doma rozčuľovať. Myslím, že Nové Mesto stráca zeleň, aj na kopcoch, aj medzi domami. Parky nie sú v dobrom stave, často sa robí niečo nové, ale neudržiava sa odborne to, čo tu rástlo roky. Je zbytočné vyhovárať sa na peniaze, pretože čistota veľa nestojí.

Je to zároveň môj pohľad na celú Bratislavu, mala by byť čistejšia a zelenšia. Mali by sme citlivejšie vnímať svoje okolie a viac sa starať o „veci verejné\”! Znamená to nielen diskutovať doma, ale aj telefonovať kompetentným, písať a upozorňovať na problémy. A keď treba, aj sa sťažovať na konkrétne nedostatky.

Občianske združenie nám v tom môže veľmi pomôcť. Sama som kedysi spísala petíciu kvôli dopravnej situácii v Ľudovej štvrti. Zoznámila som sa so všetkými susedmi na našej ulici, doteraz sa stretávame a snažíme sa spoločne o zlepšenie vecí.

Ak máte záujem stať sa členom združenia Za Bratislavu – Nové Mesto a ste z okolia Ľudovej štvrte, môžete sa na mňa obrátiť. Rada sprostredkujem vaše členstvo.
Kontakt: z.pokovicova@gmail.com

Zatiaľ nekomentované.

Zanechaj komentár

Musíš byť prihlásený ako na písanie komentárov.